zakres dat: 20 stycznia – 18 lutego
znak: męski, zimowy
żywioł: powietrze
władca: Saturn i Uran
dzień: sobota
liczba: 8
kolor: ciemnofioletowy
kamienie: cyrkon i granat
metal: uran

Wodnik to duchowy arystokrata o idealistycznych poglądach i nieprzeciętnym, twórczym umyśle. Idzie zawsze z postępem, otwarty na wszystko co nowe, dziwne i nietypowe. Nie uznaje żadnych ograniczeń, jest przeciwnikiem tradycji. Przywiązuje ogromną wagę do wolności osobistej.

Znak Wodnika, pozostający pod wpływem planety Uran, daje ludziom w nim urodzonym szaloną fantazję i bogactwo myśli – mimo, iż ich gusta bywają często dość dziwaczne. Są oryginalni i ekscentryczni. Mają inklinacje do filozofii i humanitarny stosunek do świata. Bywają wrażliwi na piękno, odznaczają się dużą intuicją.

Wodnik jest nastawiony do życia optymistycznie, a nawet entuzjastycznie. Do obranego celu zmierza z wiarą i zapałem. W nieustannej pogoni za nowym często staje się wynalazcą. Zainteresowania ma uniwersalne i choć pracuje niesystematycznie – zrywami, w efekcie zawsze zrobi to, co do niego należy.

Wodnik lubi nie tylko niezwykłe rzeczy, ale i niezwykłych ludzi. Lubi się wesoło bawić, w doborowym towarzystwie (trudno spotkać domatora spod tego znaku). Jest bardzo lubiany przez otoczenie. To wspaniały materiał na przyjaciela – szczery, oddany, życzliwy. Wodnik jest dość nerwowy, czasem chaotyczny, niesolidny, lekkomyślny i rozrzutny. Zdarzają się tu i osobnicy zupełnie nieobliczalni. Wodnik zdecydowanie negatywny może być leniwym utracjuszem i snobem.

W miłości jest uczuciowy i wyrozumiały, wierny i przyjacielski, choć bywa zazdrosny bez powodu. Nie interesuje go sam seks. Ceni bardzo przeżycia estetyczne i zalety intelektu partnera. Choć sam nie jest sentymentalny, potrafi wykorzystać nastrój chwili. Kobieta-Wodnik jest subtelna i czarująca.

Bardzo dobrym partnerem dla Wodnika jest Waga, Bliźnięta, inny Wodnik lub Ryby. Niezłe są też jego związki z Lwem i Strzelcem. Z Panną może być albo wspaniale, albo koszmarnie – nigdy przeciętnie. Nie udają się natomiast związki z Baranem, Bykiem i Rakiem.

Dzieci spod znaku Wodnika są roztargnione. Żyją w świecie fantazji. Inteligentne, miłe i lubiane.

Wodnik powinien uczyć się panowania nad nerwami oraz starać się mniej ulegać wpływom innych.

Zdrowie Wodnika zależy w dużej mierze od zaspokojenia zapotrzebowania na chlorek sodu, który jest solą tego znaku. Niedobór chlorku sodu może zakłócić gospodarkę wodną organizmu. Odpowiednia jest więc dla Wodnika dieta bogata w sód – zalecana Bykowi. Nie poleca się natomiast spożywania nadmiernej ilości soli kuchennej. Nie likwiduje ona niedoboru NaCI w organizmie – może natomiast powodować wiele schorzeń.

  

Wodnik | Ryby | Baran | Byk
Bliźnięta | Rak | Lew | Panna
Waga | Skorpion | Strzelec | Koziorożec