zakres dat: 24 września – 23 października
znak: męski, jesienny
żywioł: powietrze
władca: Wenus
dzień: piątek
liczba: 6
kolor: błękitny
kamienie: opal i lazuryt
metal: miedź

Waga, pozostająca pod wpływem Saturna i Wenus, symbolizuje sztukę i miłość. Osobę spod tego znaku cechuje idealizm i nastrojowość, a jednocześnie spokój, równowaga i harmonia wewnętrzna. Naturę ma pogodną i wesołą, bywa zadowolona z życia, łatwo dostosowuje się do każdych warunków. Ma lotny umysł, żądny wiedzy i ogromnie rozwiniętą spostrzegawczość, choć w działaniu nie jest zbyt wytrwała. Nie lubi w życiu monotonii. Kocha sztukę i ma ogromne poczucie piękna. Wybiera przede wszystkim zawody związane ze zdobieniem otoczenia – w szerokim tego słowa znaczeniu.

Waga to bardzo dobry aktor i pisarz. Może być prawnikiem – ma silnie rozwinięte poczucie sprawiedliwości lub dyplomatą – jest wyposażona w takt i elokwencję. Jest bardzo uczynna i zgodna – po prostu nie umie odmawiać. Miłuje pokój. Lubiana przez otoczenie, posiada ogładę towarzyską, jest miła i uprzejma, gustowna, lubi muzykę i taniec. Kobieta-Waga bywa urodziwa i zadbana. Jest bardzo dobrą gospodynią, ale najlepszą wtedy, gdy nie musi sama wszystkiego robić, a tylko wydaje polecenia. Waga może mieć naturę egoistyczną i próżną, może być leniem i oszustem, a często bywa lekkomyślna i rozrzutna.

Waga lubi być kochana i uwielbiana. To schlebia jej próżności. Przebiera w partnerach jak w ulęgałkach – zwłaszcza kobieta. Bywa kapryśna, zakochana w sobie i w swojej miłości. Jednak ma powodzenie. Ładna, wdzięczna, kokieteryjna, z dużą dozą romantyzmu – jest atrakcyjna w miłości. Jest to znak romantyczny i sentymentalny. Mężczyzna-Waga szuka w miłości prawdziwego ideału, jest uległy, czuły i namiętny, choć w uczuciach niezbyt stały. Jako mąż – bardzo wymagający.

W małżeństwie Waga jest zwykle szczęśliwa i w zasadzie potrafi się zgodzić z każdym znakiem, jednak zdecydowanie najkorzystniejszy jest jej związek z Wodnikiem. Bywa bardzo szczęśliwa z Baranem, Bliźniętami i inną Wagą, całkiem udane są jej związki z Bykiem, Skorpionem, a także z Panną lub Strzelcem. Najgorszym znakiem dla Wagi są Ryby.

Dzieci-Wagi są bardzo zdolne i już od najmłodszych lat wrażliwe na piękno. Bywają ogromnie lubiane przez otoczenie.

Waga powinna kształtować w sobie wytrwałość i pracowitość oraz trochę mniej zachwycać się sobą.

Równowaga cechuje także zdrowie fizyczne tego znaku. Jednak niedobór najważniejszej dla Wagi soli, fosforanu sodu, może łatwo spowodować zakłócenie, równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Dieta Wagi powinna zawierać wszystkie produkty bogate w sód wymienione dla Byka.

Wodnik | Ryby | Baran | Byk
Bliźnięta | Rak | Lew | Panna
Waga | Skorpion | Strzelec | Koziorożec