zakres dat: 24 października – 22 listopada
znak: żeński, jesienny
żywioł: woda
władca: Mars i Pluton
dzień: czwartek
liczba: 9
kolor: czerwony
kamienie: koral, karbunkuł i akwamaryn
metal: żelazo

Skorpion to najsilniejszy ze wszystkich znaków zodiaku posiadający jednocześnie najtrudniejszy charakter. Skorpion cierpi na nadmiar energii życiowej. Uzewnętrznia się to w jego wielkim dynamizmie, aktywności, sile ducha i charakteru. Działa z pasją i odwagą, ma nieustanną chęć działania. Zmaga się z życiem i uwielbia to. Jego żywioł to pokonywanie trudności. Swemu patronowi, Marsowi, zawdzięcza wojowniczość i agresywność. Jego przeżycia są zawsze skrajne, reakcje – gwałtowne. Cokolwiek robi, robi z namiętnością. Bystry i dociekliwy, ma ogromną intuicję, jest przebiegły.

Praca pochłania go całkowicie, wykonuje ją z pasją i wytrwale zmierza do celu – nie dla sławy ani kariery, lecz z autentycznego pragnienia działania. Bywa dobrym lekarzem, żołnierzem, naukowcem. Miewa zdolności artystyczne i literackie. Jest wspaniałym psychologiem.

Mimo swego egocentryzmu i dumy, Skorpion jest bardzo przywiązany do przyjaciół i potrafi im pomagać w potrzebie. W towarzystwie słynie z ciętego języka i autorytatywności. Niestety, Skorpion jest podejrzliwy i nieufny, bardzo pamiętliwy i pesymistycznie nastawiony do życia. Często – mściwy. Zdarza się też typ negatywny o tak brzydkich cechach jak złośliwość, chytrość, despotyzm oraz skłonności do tyraństwa i okrucieństwa. Jednak, zły czy dobry, Skorpion nigdy nie jest nudny.

W miłości namiętny i zachłanny. Posiada silnie rozwinięty seksualizm i trudno wytłumaczalny magnetyzm. Kieruje się wyłącznie emocją. Współżycie z nim jest trudne – jest humorzasty i zazdrosny, lubi dominować. Biada temu, kto go zrani. Skorpiony są zwykle bardzo atrakcyjne i pociągające. Ich uczucie bywa silne, głębokie i trwałe. Nie interesują się błahymi flirtami “romansami za grosz”. Ich życie erotyczne zaczyna się zwykle wcześnie i trwa długo.

Skorpion jest z natury partnerem konfliktowym, ale jednocześnie fascynującym. Najlepiej układają się jego związki z Bykiem i Lwem (po wzajemnym przystosowaniu się). Szansę powodzenia ma także z Bliźniętami, Rakiem, Panną i Wagą. Z innym Skorpionem może mu być albo bardzo dobrze, albo bardzo źle. Zdecydowanie mniej dobre dla Skorpiona są Strzelec, Wodnik i Ryby. Z Baranem natomiast czeka go tylko wojna.

Dzieci-Skorpiony są inteligentne i bystre, bardzo zdolne i chłonne, ale trudne do wychowania, nieposłuszne i krnąbrne. Są nadmiernie ruchliwe i żywe.

Skorpion powinien kształtować w sobie opanowanie i trzeźwość myśli, a także starać się wyzbyć egoizmu i chęci panowania.

Dla Skorpiona szczególnie ważny w diecie jest siarczan wapnia, którego niedobór powoduje nieżyty, choroby płuc, wrzody oraz schorzenia wątroby i nerek. Sól ta występuje obficie w produktach podanych dla Raka, które powinien często jadać także i Skorpion.

Wodnik | Ryby | Baran | Byk
Bliźnięta | Rak | Lew | Panna
Waga | Skorpion | Strzelec | Koziorożec