zakres dat: 19 lutego – 20 marca
znak: żeński, zimowy
żywioł: woda
władca: Jowisz i Neptun
dzień: czwartek
liczba: 4
kolor: błękitny i ciemnofioletowy
kamienie: ametyst i perła
metal: cyna

Enigmatyczny, zamknięty w sobie, marzyciel, często roztargniony i sprawiający wrażenie dziwaka. Człowiek spod znaku Ryb jest w gruncie rzeczy łagodny i dobry, tolerancyjny, wyrozumiały i ustępliwy. Typowy idealista – czasem aż naiwny. Jest wrażliwy i współczujący, choć sam potrzebuje często moralnego wsparcia i zawsze liczy na czyjąś pomoc. Kieruje się intuicją i przeczuciami. Charakter ma raczej słaby. Jest drażliwy, pełen sprzecznych cech, niezbyt energiczny – raczej bierny. Ten zagubiony i sentymentalny romantyk jest jednak mile widziany wśród ludzi. Serdeczny, wesoły, gościnny, ma w sobie wiele uroku.

Ryby zupełnie nie mają szczęścia do pieniędzy, wykazują za to spore zdolności artystyczne. Szczególnie kochają muzykę. Mają ponadto największe ze wszystkich znaków zdolności pozazmysłowe – pociąga je magia i czary. Mają duże zdolności matematyczne, chociaż w życiu prywatnym postępują raczej nielogicznie i niekonsekwentnie. Bierność i niezdecydowanie Ryb może je doprowadzić do skrajnego lenistwa. Bywają często straszliwie łatwowierne, a niektóre z nich dochrapują się neurastenii. Rybami rządzi planeta Neptun.

Kochanek spod znaku Ryb kieruje się uczuciem, które często bywa u niego zmienne – podobnie jak i nastroje. Pod pewną dozą nieśmiałości kryje się jednak silny seksualizm. Ryby pozbawione są specjalnych barier psychicznych pod warunkiem, że trafią na odpowiedniego partnera, który okaże im dużo uwagi. Potrzebują uczucia jak wody. Są w miłości oddane i uległe, może nawet zbyt uległe. Mężczyzna spod znaku Ryb to domator. Kobieta – emanuje słodyczą i tajemniczością.

Najlepszym partnerem dla Ryb jest bardzo do nich podobny Rak oraz Byk i Wodnik. Może się czasem udać związek ze Strzelcem – jeśli układ gwiazd jest pomyślny. Niedobrym znakiem jest Baran, a najgorszym – Waga.

Dzieci-Ryby są nieśmiałe, potulne i płaczliwe. Lubią marzyć i słuchać bajek. Spokojne i układne.

Ryby powinny kształtować w sobie aktywność i liczyć zdecydowanie bardziej na siebie.

Znak ten nie jest zbyt silny fizycznie. Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb potrzebują dużo fosforanu żelaza, który ma istotne znaczenie dla krwi. Jego niedobór powoduje m.in.: anemię, obniżenie ciśnienia krwi, stany zapalne, choroby żołądka, neurastenię. Produkty zawierające dużo fosforanu żelaza to: groch, fasola, szpinak, sałata, suszone owoce (rodzynki, śliwki, figi, daktyle), orzechy, płatki zbożowe, warzywa korzeniowe i owoce soczyste.

 

Wodnik | Ryby | Baran | Byk
Bliźnięta | Rak | Lew | Panna
Waga | Skorpion | Strzelec | Koziorożec