zakres dat: 21 maja – 21 czerwca
znak: męski, wiosenny
żywioł: powietrze
władca: Merkury
dzień: środa
liczba: 5
kolor: biały
kamienie: chryzopraz, beryl i agat
metal: rtęć

Znak Bliźniąt wyposaża przede wszystkim w intelekt – lotny i otwarty umysł, logikę, bystrość i łatwość abstrakcyjnego myślenia. Inną cechą ludzi urodzonych pod tym znakiem jest zmienność, gonitwa za nowym, połączona ze wzmożoną aktywnością. Długie, gruntowne działanie nudzi ich. Kochają podróże i towarzystwo ludzi błyskotliwych. Dyskusje i popisy krasomówcze to ich żywioł. A także sztuka i moda.

Człowiek spod znaku Bliźniąt jest wrażliwy, ruchliwy i niespokojny, ale kieruje się w działaniu rozsądkiem. Lekkość, dowcip, elokwencja – oto jego atrybuty. Nie może wprost żyć bez innych ludzi. Charakter ma zmienny, a w nim wiele sprzecznych cech. Nie przywiązuje wagi do pieniędzy. Łatwo je zarabia i jeszcze łatwiej wydaje. Najbardziej ze wszystkiego ceni wolność. Ma wiele wad, takich jak powierzchowność, zmienność decyzji, niecierpliwość i brak wytrwałości. Często się myli, choć nie robi z tego problemu. Potrafi przyznać się do pomyłki. Jest elastyczny.

Jego zainteresowania są wszechstronne i występują zwykle równolegle. Nie są jednak głębokie i dlatego zdarza się, że Bliźnięta często zmieniają zawód. Są obrotne i szybkie. Pociąga je działalność intelektualna, np. literatura, dziennikarstwo, sztuka, dyplomacja. W tych zawodach odnoszą duże sukcesy. Bywają też prawnikami, nauczycielami lub handlowcami. Znakiem tym rządzi planeta Merkury i wiele cech Bliźniąt przypomina starożytnego Boga o tym imieniu.

Kobiety spod znaku Bliźniąt są bardziej zainteresowane pracą zawodową niż gospodarstwem domowym. To tzw. “nowoczesne” kobiety, zawsze we wszystkim na bieżąco, błyszczące w towarzystwie. Typ negatywny bywa nazbyt drażliwy, chwiejny i słaby. A do tego jeszcze lekkomyślny, nieporządny i gadatliwy.

W miłości jest to trudny partner. Ma zmienne humory i dużo wad. W swych kontaktach erotycznych – które są zwykle kolejnymi eksperymentami – nigdy nie wyłącza intelektu. Bardzo ważny jest dla niego kontakt duchowy z partnerem. Partner Bliźniąt musi nadążać intelektualnie za tym znakiem, inaczej staje się po prostu nudny. Seks – to na ogół sprawa drugorzędna. Cechuje Bliźnięta pewien chłód i brak namiętności, czasem – wręcz oziębłość. Kobieta wynosi zwykle ponad seks flirt intelektualny. Potrafi zmieniać partnerów z nudów. Nie lubi też zaborczości w stosunku do siebie.

Najczęściej udają się związki Bliźniąt z Wodnikiem i Wagą. Rzadziej – z innymi Bliźniętami, Rakiem, Skorpionem lub Strzelcem. Z Rybami oraz pozostałymi znakami związki bywają zwykle nieudane, a najgorszy wybór to Panna.

Dzieci-Bliźnięta są gadatliwe i nieporządne, ale bardzo zdolne. Łatwo się uczą, a wrodzoną elokwencją potrafią często nadrobić brak wiedzy. Są ruchliwe i zaradne.

Osoba spod tego znaku, która wykształci w sobie systematyczność i dokładność w połączeniu z wrodzonymi zdolnościami umysłu może osiągnąć ogromną wiedzę.

Najważniejszym składnikiem pożywienia dla osób spod znaku Bliźniąt jest chlorek potasu. Deficyt tej soli powoduje przeróżne stany zapalne, zwolnienie pracy wątroby, powiększenie węzłów chłonnych, obrzęki i przekrwienia, owrzodzenia, a także choroby oskrzeli, astmę i egzemę. Wszystkie produkty polecane dla Barana są zalecane także dla Bliźniąt. Należy do nich dodać fasolkę szparagową, rzepę, szczaw, ser, mleko kozie, brukselkę, kalafior, kapustę włoską, sałatę, rzeżuchę wodną i… ananasa.

Wodnik | Ryby | Baran | Byk
Bliźnięta | Rak | Lew | Panna
Waga | Skorpion | Strzelec | Koziorożec