Jesteś tutaj: Strona główna » Znaki Zodiaku » Strzelec
 

Strzelec

zakres dat: 23 listopada - 21 grudnia
znak: męski, jesienny
żywioł: ogień
władca: Jowisz
dzień: czwartek
liczba: 8
kolor: fioletowy
kamienie: topaz i ametyst
metal: cyna

Strzelec jest silny, energiczny i pełen życia. Aktywny fizycznie i umysłowo, odporny na wszelkie przeciwności losu. Ma naturę niezależną, kocha wolność. Świat stoi przed nim otworem. Strzelec idzie przez życie śmiało, podejmuje każdą walkę i współzawodnictwo, a że działa z rozmachem i rozsądnie, przeważnie osiąga cel. Jest przy tym uczciwy i solidny. Gardzi kłamstwem i fałszem - wyczuje je na odległość. Cechuje go dumna postawa i uroda. Jest ruchliwy i dynamiczny. Lubi uprawiać sporty, podróżować, przebywać na łonie natury. Ma zwykle bardzo miły, beztroski charakter. Jest wesoły i pogodny, otwarty i szczery, promienieje optymizmem. Jest rozmowny, bardzo łatwe nawiązuje kontakty z ludźmi, przyjaźnie. Serdeczny i koleżeński, okazuje ludziom bezinteresowną pomoc. Żywi przyjazne uczucia do całego świata. Ma umysł teoretyczny, bywa dobrym organizatorem. Pracuje z ogromnym zapałem i nadaje się do wielu zawodów. Sprawdza się na stanowiskach kierowniczych - ma ludzki stosunek do podwładnych, choć bywa niecierpliwy i gwałtowny. Może być także prawnikiem lub wojskowym. Strzelec ma szczęście do pieniędzy, których nie odkłada, lecz wydaje z gestem - często nieco lekkomyślnie. Zdarzają się i tu typy negatywne - nadgorliwe, zarozumiałe i kłótliwe, porywcze, a czasem nieodpowiedzialne. Znakiem Strzelca rządzi planeta Jowisz.

W miłości Strzelec jest tak samo szczodry, jak i w innych dziedzinach życia. Jego uczucie nie jest zaborcze. Nie bywa też chorobliwie zazdrosny. Erotyzm Strzelca jest silny, ale potrafi nad nim zapanować. Jest atrakcyjny fizycznie a w sprawach damsko-męskich ma poglądy dość konwencjonalne - zwłaszcza kobieta.

Dobrze rozumie się z Baranem i innym Strzelcem, najlepiej - z Lwem. Może być też dość szczęśliwy z Bliźniętami, Wagą lub Wodnikiem, ale nigdy nie z Bykiem i Rakiem.

Dzieci spod znaku Strzelca są wyjątkowo sprawne fizycznie i ruchliwe. Muszą się wyszaleć. Poza tym nieustannie zadają pytania. Są inteligentne i rozgarnięte.

Strzelec mógłby popracować nad swą gwałtownością i impulsywnością, gdyż często zraża to do niego ludzi.

Jest bardzo silny fizycznie. Najważniejszym związkiem mineralnym dla Strzelca jest tlenek krzemu. Jego deficyt osłabia włosy, paznokcie i skórę. Tlenek krzemu występuje w produktach w małych ilościach, ale i ilościowe zapotrzebowanie na tę sól jest niewielkie. Naturalne źródła krzemu to korzeń pietruszki, szparagi i ogórki, ryż, chrzan, truskawki, cebula, pełne ziarno pszenicy, czarne figi, jęczmień, żyto, czerwona kapusta l i dojrzałe wiśnie.

Strzelec Strzelec Strzelec Strzelec

Wodnik | Ryby | Baran | Byk | Bliźnięta | Rak | Lew | Panna | Waga | Skorpion | Strzelec | Koziorożec

Zainteresowania

Reklama